Literatura obcojęzyczna w bibliotece szkolnej 20.11.2022.

W związku z tym, że w marcu 2021 przyjęliśmy do szkoły ponad 200 uczniów z Ukrainy a od września uczy się u nas około 300 obcokrajowców, w bibliotece szkolnej udało nam się powiększyć dział z literaturą obcojęzyczną.

Do tej pory głównie zajmowaliśmy się podręcznikami do nauki języka polskiego jako obcego ale udało się do naszej biblioteki szkolnej pozyskać pozycje książkowe w języku ukraińskim ale również angielskim. W naszej szkole uczą się również inni obcokrajowcy (dzieci z Wietnamu, Bułgarii, Hindusi) ale to uczniowie z Ukrainy najbardziej potrzebują kontaktu z własnym językiem ojczystym. Dzięki nawiązaniu kontaktu z Fundacją „Motyle Książkowe” udało nam się sprowadzić do biblioteki ponad 250 książek w języku ukraińskim i angielskim. Nasz dział znacznie zwiększył swoje rozmiary i już wzbudza zainteresowanie naszych uczniów.

Zapraszamy.

Biblioteka Szkolna Agnieszka Niedbała