Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej 07.02.2023.

We wtorek 7.02.2023, w hali Centrum Sportu Raszyn odbył się finał Międzyklasowych Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Raszynie w piłce siatkowej.

W finale MMS 2023 wystąpiły reprezentacje pięciu klas (klasę 8C reprezentowały dwie drużyny). Poza wspomnianą klasą 8C, o miano Mistrza Szkoły rywalizowały również klasy 5G, I 6C, 6D oraz klasa 8H.

Turniej stał na wysokim poziomie, w szczególności mecz finałowy oraz mecz o trzecie miejsce. W tym pierwszym, zmierzyły się zespoły z tej samej klasy 8C. Górą był II zespół 8C, w skład którego weszli Wiktoria Ruszczyk, Michał Cao i Mateusz Zyskowski, natomiast w „małym finale” klasa 8H rywalizowała z reprezentacją klasy I 6D.

Podczas ceremonii wręczenia nagród wybrano również Najlepszego Zawodnika Finału MMS 2023. Statuetkę otrzymała Wiktoria Ruszczyk (II 8C).

Wszystkie zespoły, które wzięły udział w turnieju zasłużyły na szczere gratulacje za sposób, w jaki zaprezentowały swoje klasy. W szczególności na słowa uznania zasłużył najmłodszy zespół finałowej  fazy turnieju – klasa 5G, która dzielnie, bez kompleksów, stawiała opór starszym koleżankom i kolegom.

GRATULACJE !!!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1 miejsce

II 8C   - Mateusz Zyskowski, Michał Cao, Wiktoria Ruszczyk

2 miejsce

I 8C     - Patryk Synowiec, Maciej Michalak, Julia Łuczak, Krzysztof Prywoznik

3 miejsce

8H       - Jakub Białobrzeski, Nikita Kozachenko, Stanisław Perski, Patrycja Beta, Anna Wojciechowska

4 miejsce

I 6C     - Antek Lazarowicz, Franciszek Abramowicz, Stefan Abramowicz

5 miejsce

6D       - Jakub Zioło, Laura Kareńko, Maksymilian Kobylarczyk

6 miejsce

5G       - Hanna Jarzębińska, Sławomir Orlik, Maja Świątkowska, Maja Ruszczyk

Sędziowie: Julia Jarmolik, Nina Staniszewska

Organizacja:

Marta Łaba

Adam Paliwoda