Pokaż swoją dyscyplinę… 05.03.2020.

Uczniowie naszej szkoły pasjonują się różnymi dyscyplinami sportu. Nie wszystkie z nich wchodzą w skład rywalizacji międzyszkolnych zawodów sportowych (Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej), jednak wszystkie dają wspaniałą możliwość rozwoju psychofizycznego dzieci.

Lena Demska na lekcji WF, przybliżyła swoim koleżankom i kolegom styl karate, który wybrała i trenuje. Lekcja bardzo się podobała. Kolejni uczniowie chcą pokazać jakim sportem się interesują. Oczywiście aby osiągać sukcesy w jakiejś dyscyplinie, potrzebna jest nie tylko sama chęć zawodnika, ale również wsparcie najbliższych, które na początku kariery jest najważniejsze. laughing

Poniżej główne informacje przekazane przez mamę Leny:

„Lena Demska, rocznik 2009, aktualnie uczennica 5 klasy Szkoły Podstawowej im. C. Godebskiego w Raszynie, trenuje karate w stylu  GOSOKU-RYU, którego twórcą jest  Grandmaster Soke Takayuki Kubota10 dan.  Gōsoku-ryū jest zestawieniem dwóch cech: siły i szybkości, czego dowodem jest sama interpretacja nazwy:

  • „gō” (剛) − siła, twardość, nieustępliwość;
  • „soku” (速) − szybkość;
  • „ryū” (流) − styl, sposób, metoda, szkoła.

W Polsce organizacja „Gōsoku-ryū” kierowana jest od 2012 roku wyłącznie przez Shihan Jacka Chałupkę i Shihan Krzysztofa Chałupkę, posiadaczy stopnia 5 dan Gosoku-Ryu. Organizacja International Karate Association Poland (IKA Poland) należy do International Karate Association kierowanej przez założyciela stylu Gosoku-Ryu, a zarazem Prezydenta IKA Soke Takayuki Kubota.

Lena trenuje w Dojo w Raszynie, jej trenerem jest Shihan Krzysztof Chałupka. Po zdaniu kolejnego egzaminu Lena ma aktualnie niebieski pas, 5,2 kyu.
Trenuje 4 razy w tygodniu - treningi obejmują trening ogólnorozwojowy, trening kata (określone formy ruchu), trening kumite (walka).
Poza treningami Lena bierze również udział w zawodach, z których przywozi kolejne medale, zdobyte zwłaszcza w kategorii kata.”

Trzymamy kciuki za Lenę, życząc sukcesów w nadchodzących zawodach!cool

Tekst: O.Bartosik-Wiśniewska